Kas animatsiooniline veebiarendus on ka tulevikus tähtis?

Kas animatsiooniline veebiarendus on ka tulevikus tähtis?

Kirjutan selle postituse üsnagi optimistlikult, nii et ära võta kõike siin kui puhast kulda, vaid rohkem sellist ennustust tuleviku suhtes.

Kui me vaatame tänapäeva veebidisaini, siis näeme, et enamus veebilehed tehakse nõnda, et iga alamleht on eraldi veebilehel.

Animatsioonilises veebiarenduses (kui ma räägin animatsioonilisest veebiarendusest, siis ma mõtlen selle all nii disaini kui ka realset veebiarendust korraga) nii ei ole. Animatsioonilises veebiarenduses on iga alamleht tegelikult samal leheküljel, aga eraldi sektsioonina, mida alguses kasutaja ei pruugi näha.

Väga sarnaseid jooni animatsioonilise veebiarendusega näeme tänapäeva erinevates äppides ja nutitelefonides, kus alamlehed (või siis sektsioonid) vahetuvad sujuvalt.

Praegu ei näita see trend aeglustamis märke, vaid vastupidi motion design ehk liikumis/animatsiooniline disain on material designi ühtetest soovitatud komponenditest.

Aga mis juhtub tulevikus? Kas see trend nutimaailmas võib jõuda ka veebimaailma?

Tegelikult on see trend natukene juba veebimaailma jõudnud, sest muidu ma ei kirjutaks seda artiklit siin.

Aga kas animatsiooniline veebiarendus jääb püsima nagu ma seda oma firmaga propageerin, seda on raske öelda. See võib paljuski muutuda, aga millegi pärast arvan, et tulevikus ei taheta sellist tavalist veebilehte, millel on alamlehed. Vaid tahetakse ikka rohkem sellist sujuvat, kasutajale kiiremat ja paremat.

Suure tõenäosusega hakkab animatsiooniline veebiarendus rohkem ilmema (see tähendab, et enamus veebilehti kasutab seda) 2020. aastate alguses, sest siis peaksid juba tehnoloogiad piisavalt edasiarenenud olema, et teha ka arendajate elu palju kergemaks.

Ma ei saa ka vastu vaielda, et see võib vabalt varem juhtuda, aga siiski arvan, et 20. aastate algus on selline õige hetk animatsioonilise veebiarenduse õitsengu ajaks.

Miks ma siis juba sellise asjaga tegelen, kui tegemist on arvatavasti üsnagi kauges tulevikus oleva trendiga?

Noh esiteks, mulle meeldib animatsiooniline veebiarendus. Mulle meeldib see, et see muudab veebilehe sujuvaks ja kiiremaks.

Teiseks, kuna arvan, et animatsiooniline veebiarendus on alles tuleviku muusika, siis sellega varakult tegelemine tuleb igatpidi kasuks.

Kolmandaks, veebilehed, mis on animatsioonilised on kauem nooremad, sest mis on loodud tulevikuks, see loodud ka kestma kauem.

Ma ei laskuks praegu siinkohal animatsioonilise veebiarenduse plussidesse ja miinustesse (seegi on tuleviku postituste nimekirjas), aga need on kolm esimest põhjust, miks ma animatsioonilise veebiarendusega tegelema hakkasin.

 

Kas sa nõustud minu ennustusega? Anna komentaarides teada 🙂 !

 

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *