Augustikuu kokkuvõte

Augustikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #3

TÄHTSAMAD TEEMAD ja uudised

Huvitavamate lugude kokkuvõted

Miks me peaksime disainis keskenduma puudega inimestele? Vastus on tegelikult väga lihtne, sest siis me disainime kõikidele. Lisaks on disain, mis on keskendunud puudega inimestele mugav, nii päris elus kui ka virtuaalmaailmas. Ei usu? Ma toon välja ühe näite. Lähme tagasi aastasse 2006. Kujuta endale ette ühte, suvalist inimest, kes räägib telefoniga. Milline on see telefon, kas nutitelefon? Loomulikult mitte, arvatavasti tavaline Nokia. Aga kujuta nüüd endale ette puudega inimest (aasta on ikka veel 2006), kes on tumm. Mida tema suhtlemiseks kasutab? Suuretõenäosusega klaviatuuri või midagi selle taolist. Tuleme aga nüüd tagasi olevikku. Minu järgmine küsimus on, et mida kasutavad tänapäeval noored suhtlemiseks? Vastus on nutitelefoni. Aga kas nad räägivad, või saadavad sõnumeid (läbi facebooki või mõne muu sotsiaalmeedia)? Ikka saadavad sõnumeid, sest see on mugav. Näete, mida ma selle all mõtlen, kui me peaksime keskenduma disainis just puuetega inimestele. Alustada võid siit.

Kuidas googlesse tööle saada? Oled kunagi mõelnud, et kuidas google endale inimesi otsib ja palkab? Sellest see artikkel räägibki, et mida teha, et googlesse tööle saada.

Ringikujuline Disain? Kas oled kunagi mõelnud, kuidas teha ise proffessionaalne logo, ilma disainerita? Kui jah, siis võin öelda, et üks võimalus oleks kasutada “ringikujulist disaini”. Mis see on? Ringikujuline disain põhimõtteliselt koostatud *ilmselgelt* ringidest, aga selle muudab ilusaks see, et ringe saab igat moodi kokku panna ja sobitada ning ka lõikuda. Väikese inspiratsiooni saamiseks võid vaadata neid pilte.

Kuidas teha svg faile väiksemaks? Kas veebileht laeb liiga kaua ja on failimahult liiga suur? Kui sa kasutad veebilehes svg’sid, siis see artikkel on sulle. Nende nippide abil, saad vähendada svg piltide mahtu poole võrra.

Kuidas disaininda (google) fonte? Need disainerid annavad päris mitu head nippi kuidas õige font peaks välja nägema. Artikkel küll ei ole nüüd nii väga õpetuslik, tegemist on rohkem intervjuuga, aga siiski on näha, miks just need disainerid ja nende tööd hinnatud on.

Unity 5.4 on väljas. Kindlasti on see suur uudis mänguloojatele. Kui keegi ei tea, siis Unity3D on mängumootor, millega saab luua päris lahedaid mänge, nii 2Ds kui ka 3Ds. Aga lähme nüüd uudise juurde. Graafika ja renderdamine on Unity 5.4 parem. Veel saab ka muuta mänguosakesi (particles) ja lisaks sellele on ka olemas mängumootori põhine toetus motion vector renderingule. Unity on veel ka parandanud ja paremaks teinud Virtual Reality toetust, lisanud juurde mängusisese zoomimise, mängusisesed ostud läbi amazoni ning ka pilveehituse otse mängumootorist. Kui tahate lugeda rohkem uue Unity kohta, siis saate teha seda siit.

WordPress 4.6 “Pepper”. Ka WordPressi uuendati vahepeal. Nüüd on WordPress veel kiirem ja parem. Uuendused on järgmised: kasutatakse fonte, mis sul juba olemas on, see muudab wordpressi kiiremaks; wordpress kontrollib nüüd sinu linkide õigsust, et kas link ikka töötab või on hoopis katki; kui kirjutad mingit postitust, siis wordpress salvestab selle automaatselt; kõik plugina ja teema uuendused saab teha nüüd ühel lehel, mis tähendab seda, et on vähem sellist lehtede vahel käimist. Tore näha, et WordPress muutub ainult paremaks ja paremaks.

Sa ei vaja javaScripti. Vaata neid näited siin ja mõtle ise, kas äkki saaksid ka sina ilma javaScriptita hakkama?

Erinevad teegid või tööriistad

Photopea – rastergraafikale orienteeritud pilditöötlus programm internetis. Kasulik siis kui tahad teha kiireid muudatusi mingisse faili (toetab nii gimpi kui ka photoshopi faile). Vektorgraafika jaoks soovitaksin mina gravit.io.

FormBucket – formide automatsioon ja käsitlemine staatilistele veebilehekülgedele.

WTF, forms – sõbralikumad formid koos CSSiga

Coworkies – kas networking on sinu jaoks probleem? Ma arvan, et see tööriist aitab sul selle probleemi lahendada.

Plucksocial marketing tehti just lihtsamaks.

Tooltip.io – kasutaja aitamine pole kunagi nii kerge olnud.

BlogOwl – kas sul pole blogi ideid? Kui jah, siis see probleem on nüüd lahendatud.

Security Guide for Developers – tahad, et su veebilahendus, äpp või programm oleks turvaline, siis kasuta neid nippe siin.

WebsiteDownloader – saa ükskõik, mis veebilehe kogu sisu.

Idea Buddy – tahad saada häid ideid. Sisesta üks hea idee ja saa 10 vastu.

Google Analüüsi perioodiliustabel – mis on Google Analüütiku (Google Analytics) tähtsamad komponendid. Siit saad seda teada.

JS Tips – javaScripti nipid edasijõudnutele

TÖÖPAKKUMISED

Tööpakkumised Eestis (internetiga seotud)

Veebiprogrammeerija

JavaScripti arendaja 1

JavaScripti arendaja 2

PHP arendaja 1

Kesk/Seenior PHP arendaja 2

PHP arendaja 3

Veebiarendaja

Veebidisainer 1

Veebidisainer 2

Ruby on Rails arendaja

Tööpakkumised välismaal (internetiga seotud)

Backend Ruby arendaja (kaugtöö, USA)

Javascript Frontend arendaja 1 (kaugtöö, USA)

JavaScripti arendaja 2 (Berliin, Saksamaa)

Front-end arendaja 1 (kaugtöö, Malta)

Front-end arendaja 2 (San Jose, CA, USA)

Front-end arendaja 3 (Boca Raton, FL, USA)

Veebiarendaja (London, Suur-Britannia)

Graafiline disainer (Franklin, TN, USA)

Muud põnevat

Kuidas tunda ära häid arendajaid? Siin artiklis on välja toodud mitu päris head punkti, millega ma täitsa nõustun. Kui sa plaanid enda firmasse tööle võtta programmeerijaid, siis see artikkel on sulle. Ma võib-olla kirjutan ka ise sellise artikli tulevikus.

Google uus OS? On spekulatsioone, et Google vist ehitab täiesti uut operaatsüsteemi, mis ei põhine linuxi kerneril ega androidil. Olemas ka on selle OSi githubi lehekülg, mis küll palju ei ütle, aga näha on, et midagi toimub.

Riosse Googlega!? Täpselt nii, google tuli seoses Rio olümpiamängudega välja päris toreda interaktiivse veebilehega, kus saad teada natukene rohkem Riost. Tahad ka reisima minna, alusta siit!

Apple on maha müünud miljard iPhone. Eelmise kuu lõpus jõudis Apple just sellise vahepunktini. Tim Cook ütles, et iPhoneist on saanud üks tähtsamaid ja edukamaid produkte maailmas ja ajaloos. Cook veel lisas, et nende eesmärk pole kunagi olnud maha müüa kõige rohkem produkte, vaid et teha tooteid, mis muudavad maailma.

Pikselgraafika CSSiks! Tegemist on üsna huvitava tööriistaga. No ta ei ole päris tööriist, aga mingit praktilist kasutust kuskil huvitavas projektis näeksin ma küll.

Tee veebileht või äpp alla 10KB ja võida 4000 dollarit! Tegemist on võistlusega, kus pead tegema mingi hea veebikogemuse alla 10 kilobaidi.

Kuu font – Affogato

Muuda pilte CSSiga

Font Awesome on SymbolSetis.

24 pealkirja fonti, mis muudavad sinu veebidisaini kümme korda paremaks

100 tasuta fonti!

Photoshop kohtub kunstiga?

Mida sa peaksid oma eluga tegema?

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata? Kui jah, siis andke komentaarides teada  🙂 !

 

Senikaua olge tugevad ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri ning twitter

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd ja Stack Overflow tööd (välismaa omad), CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *