Septembrikuu kokkuvõte

Septembrikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #4

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

Julm disain!? On tekkinud uus disainitrend. Tegelikult pole see uus, vaid meenutab rohkem veebidisaini alguspäevi. Selle põhimõte on muuta disain täielikult vastandiks inimese silmadele. Olgu mitte täielikult, aga teha asi võimalikult minimastlikuks kasutades üsnagi ergsaid ja mitte sobivaid värve ning paigutamist.

Minu enda arvamus

Tihtipeale näevad need julmad veebilehed välja segased. Ära saa valesti aru, ma ei ütleks, et on olemas ka mulle meeldivaid julma disainiga seotud veebilehti, aga ma arvan seda, et sellega ei tohiks üle pingutada, sest siis tõesti muutub veebileht segasemaks ja üsna mõttetuks. Ma tahan öelda seda, nagu ka ma oma esimeses postituses ütlesin, et hoidke disain lihtsana. Kui teed julma disaini, siis ära tee seda segaseks. Kasuta värve, mis on ergsad ja tee veebileht, mis ei ole 100% laiusega, aga ära muuda asja segaseks, millest keegi aru ei saa.

Julma disainiga seotud veebilehed, mis mulle meeldivad:

Need veebilehed on arusaadavad, aga samas üsnagi julmad. Kogu vajaliku info saab nendelt üsna kiiresti kätte.

Julma disainiga seotud veebilehed, mis mulle ei meeldi:

  • Laurel Halo
  • Moods
  • Vasco (mõte on tegelikult väga hea, aga on kahjuks inimesed, kes arvuti savvyd pole, ei saa sellest midagi aru)

Nendest veebilehtedest on kahjuks raske aru saada. See tähendab, et põhilise ja elementaarse info saamiseks peab läbi käima igasugused imelikud alamlehed.

Lisaks mis julma disaini vastu räägib on see, et tihtipeale on nende sisu kahemõtteline või väga imelik. Ning tihtipeale inimesed, kes pole väga arvutitega sina peal ei suuda navigeerida nendel veebilehtedel.

Mina eristaks kahte sorti julma disaini: see, mis hästi tehtud ja see mis halvasti tehtud 🙂 .

Kogumi julmadest veebilehtedest võid leida siit.

Minimalistliku disainiga veebilehed aga siit.

Linux sai 25 – 25 imelist fakti Linuxi kohta. Olgu see uudis pole tegelikult selle kuu-uudis, aga siiski on see märkimisväärt. Täpselt nii, Linux on saanud 25 aastaseks. Linux on tasuta ja avatud lähtekoodiga operaatsüsteem. Linuxit on olemas mitut erinevat varianti.

Linux võttis üle veebi, nüüd ta võtab üle terve maailma! Nagu sa vist eelmisest uudisest lugesid, et Linux sai 25. Selles artiklis on kirjas, kuidas Linux tegi või siis teeb revolutsiooni igal tehnika alal.

Iga disainer on alguses halb. Perfektne algajale disainis – annab realse pildi algaja tekonnale. Lisaks sellele räägib see, kuidas ei tohiks alla anda ja kuidas edasi minna, isegi siis kui raskeks läheb. Veel võib sealt leida häid allikaid nii kogenud disaineritele/arendajatele kui ka võhikutele.

See hetk kui mõistad, et iga süsteem on häkitav. Kas arvad, et sinu andmebaasid on turvalised? Mõtle uuesti. Iga server on tegelikult häkitav, võib olla praegu mitte, aga tulevikus kohe kindlasti.

Häkkerid häkivad nüüd juba füüsikat. Häkkimisega ka jätkame. Häkkerid on leidnud uusi viise, kuidas siseneda süsteemi nõnda, et antiviirus ei suudaks seda märgata. Nimelt kasutavad häkkerid ära arvutite füüsikalisi omadusi ja üritavad nõnda süsteemi sisse saada.

CSSi postitsioonid seletatud läbi jäätise. Kas sul on probleeme mõistmisega, kuidas CSSi positsioonid töötavad ja funktsioneerivad? Ole mureta, see artikkel teeb selle puust ette ja punaseks.

Milliseid disainereid ei ole enam tulevikus vaja? Üsnagi oletuslik artikkel. Kas kõik need välja toodud disainitööd tõesti kaovad ära või muutuvad kuidagi, selles ma kahtlen, aga osa nendest võivad tõesti tõsi olla.

Millised on need kõige hullemad programmeerijad? Mina olen kindlasti olnud esimene (The Pet Technologist), kes ainult kasutab ühte tehnoloogiat ja ei arvesta üldse teiste võimalustega. Teistes tüüpides ma ennast nii ära ei tundnud. Milline sina oled, anna kommnetaarides teada 🙂 !

Pikselgraafika puhtas CSSis. Kui eelmine kord rääkisin tööriistast, mis muudab pikselgraafika pildi CSSiks, siis nüüd peaks teada saama, kuidas teha pikselgraafikat otse CSSist.

Ülevaade SVG animatsioonidest. Kindlasti väga tähtis osa animatsioonilisest veebiarendusest. Pildid ja ikoonid saava nüüd ka animatsiooniliseks! See artikkel sobib väga hästi alustamiseks SVG animatsioonidega. SVG tähtede animatsiooni õpetuse võid leida siit.

Responsive pildid on jõudnud WordPressi! Pärast WordPress 4.4 välja laskmist toetab WordPress (ehk lisab automaatselt vajaliku koodi) responsive piltide jaoks. Ei mingit manuaalset koodi!

Kuidas teeselda, et sa oled hea disainer/arendaja? Selline nipp pole mõeldud neile, kes tahavad kedagi petta, vaid nendele, kellel on impostor syndrome (ehk inimesed, kes arvavad, et nende edu on olnud ainult üks vedamine ning nad pole ära teeninud sellist võimalust/tasu). Tihtipeale tekib inimesel impostor syndrome, siis kui ta satub seltskonda, kus teised inimesed teavad temast rohkem ning talle antakse üsnagi vastutus vajavaid ülesandeid.

Duotone võtab üle! Duotone on olnud üks tänapäeva kuulsamatest (ning ka enda arvamusel ilusamatest) trendidest. Tegemist on üsna lihtsa asjaga. Võtta üks pilt ja te see kahe värviliseks.

Jõudlus veebidisaineritele. Iga disainer peaks teadma vähemalt midagigi jõudluses, et ta veebilehte “üle koormaks”. Minu arust on tegemist väga hea õpetusega, mida peaks iga disainer lugema.

5 SEO nippi, mida sa ei teadnud. Ka mina leidsin paar nippi, mida ma ei teadnud. Huvitav on see RankBrain (just selles mõttes, et kuidas see toimib), eriti just riikides või asukohtades, kus ingliskeelt ei räägita ja tehta niipalju ingliskeelset contenti.

Mis juhtus (või õigemini juhtub) PHP7ga? Ees on ootamas üsnagi põnevad ajad, vähemalt PHPes, kus varsti enam PHP5.6te enam ei toetata ja minnakse üle täilikult PHP7le. Uuendus on hea, aga probleemiks on see, et PHP7et kasutab ainult umbes 1% tervest internetist. Ja kui PHP5.6te enam ei toetata, siis läheb natukene jamaks. Jamaks selles mõttes, et PHP5.x ei ole enam turvaline ja enamus veebilehtedest jookseb PHP5.x versioonil.

Muutustega fondid. Seda võib täiesti nimetada fontide tulevikuks. Praegu disainitakse ühte fonti erinevate bold tasemetega, mis tähendab mitut erinevat faili ja teeb asja keeruliseks. Aga muutustega fonti saab muuta ja seda läbi ühe faili, mis hoiab ruumi kokku.

 

Erinevad teegid või tööriistad

Materjaldisaini värvide paletid – kui otsid häid Material Designi värvidekooslusi, siis see veebileht on sinu jaoks

50 Cheatsheets for designers – tähtsamad spikrid nii disaineritele kui ka arendajatele.

Nutiseadmete ekraanisuurused – kõik vajalikud CSSi media queryd

Sõnad värvides – kõik sõnad värvidesse pandud

Pegg – rahaasjadele silm peale

Blend – sinu enda poolt valitud värvide üleminekud

VisualAlgo – algorimtid arusaadavaks ja selgeks

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Back-end arendaja 1

Back-end arendaja 2

Front-end arendaja

Veebidisainer 1

Veebidisainer 2

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

UX disainer (Rockville, Maryland, USA)

Lead disainer (Los Angeles, CA, USA)

Veebiarendaja (Fort Wayne, IN, USA)

Front-End arendaja (Jersey City, NJ. USA)

Full Stack arendaja (London, Suur-Britannia)

Muud põnevat

Githubi Octoverse

Yahood häkiti

Lahedad teksti efektid, mida saad teha CSSis

5 parimat äppi vabakutselistele disaineritele/veebiarendajatele

8 varjatud Codepeni tööriista/võimalust

75 parimat allikat veebidisaineritele

60 tasuta reisiikooni

36 UI animatsiooni

16 parimat jQuery pluginat

Tähtsamad allikad disaneritele

Millist värvi on Donald Trump?

Miks on facebook sinine?

Mis värve kasutavad maailma kõig kuulsamad veebilehed?

Kuu font: Dehuti font

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

 

Senikaua olge tugevad ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri ning Web Designer Depot uudiskir

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *