Jaanuarikuu kokkuvõte

Jaanuarikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #8

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

Google tagasivaade aastasse 2016! Jah 2016. aasta saigi ju läbi. Seega Google viskab pilgu eelmisesse aastasse ning just vabatahtlikke valdkonda. Väikene tore jutt selle kohta, kuidas Google aitab MTÜ’sid üle maailma.

Mis toimub (veebi)programmeerimis valdkonnas 2017? Ennustused, ennustused ja veelkord ennustused. Need on need asjad, mis inimesi huvitab. Siin artiklis tuuakse välja, mis arvatavasti juhtub 2017. aastal tehnoloogia vallas – JavaScript jääb ikkagi interneti valitsema; GitHub muutub järjest paremaks; paremaks ka muutub AI õppimisoskus; programmides kasutatakse rohkem riigi poolt pakutavat statistikat ning palju muud.

Miks on järjepidev brändimine tähtis? Noh loomulikult sellepärast, et see annab sinu auditooriumile täpse ja usaldusväärse pildi firmast. Aga kuidas luua firmast õige bränd? See on juba keerulisem küsimus, aga õnneks vastab see artikkel just sellele küsimusele.

Mida tähendab Pantone aasta värv tegelikult ja kuidas seda oma töödes kasutada? Jah, Pantone aasta värv on Greenery. See kujutab endast looduse neutraalset värvi, millega loodetakse tänapäevastesse linnadesse tuua rohkem rohelust. Greeneryt või üldse rohelist on üsnagi tore oma töödes kasutada, sest rohelist on väga kerge kas kuskile tagataustaks panna või just olulist sellega rõhutada. Veel sobib sobib roheline ka ju brändi üheks põhivärviks. Rohkem teada saamiseks, mida Greeneryga teha ja mida see täpsemalt tähendab, viska artiklile pilk peale.

Miks peaks produkti loomisesse kaasama ka UX disaineri? UX (User experience) ehk kasutajakogemus on üks väga tähtis osa produktis kui ka veebilehes (eriti tähtis veel animatsioonilises veebiarenduses 😉 ). Aga kas UX ei ole mitte kõigi kohustus? Nii front-end arendajate, back-end arendajate kui ka disainerite kohustus? On küll, aga miks on siiski hea kaasata projektidesse UX disainer, seda loe juba artiklist!

Miks paljud disainerid (inimesed) kardavad võtta vastu tähtsaid otsuseid? Tõesti, otsuste langetamine on raske, aga siiski peaksid kõik inimesed otsuseid tegema, mis mõjutavad nenede äri või elu suuremal või väiksemal määral. Kuidas teha ja miks (disaini) otsuseid, seda loe juba artiklist. Artikkel on mõeldud küll disaineritele, aga ma soovitaksin seda lugeda kõigil, sest see räägib ka üldisemalt otsuste tegemisest.

Bootstrap 4 – alpha 6 on väljas! Bootsrapi 4 alpha kuuendas versioonis kasutatakse flexbox‘i tavalise paigutusstiilina. Jah, õnneks või kahjuks on ka selle tõttu IE 9 toetus Bootstrap 4 kaotatud. Veel peale flexbox‘i kasutusele võttu on alpha kuuendas osas juurde lisatud erinevad flexbox‘iga seotud toetused ja ka uus navigeerimismenüü, mis põhineb flexbox‘il. Tulemas on tõeline flexbox‘i ajastu. Täpsemalt loe juba artiklist.

Millal sina hakkad CSSi grid layout‘i kasutama? Nojah, vanemate brauseri kasutajatele teeb see küsimus meelehärmi küll (nagu ka Bootstrap 4 kuuenda alpha välja tulek), kuid kas oleks mõistlik hakata CSSi grid layout‘i õppima või aega veel küll. Brauseri toetus grid layout‘i peale on üsnagi nigel. Mis sa arvad? Anna oma hääl artiklis!

Kas tekstuure peaks veebidisainis kasutama? Tegemist on tegelikult üsnagi raske küsimusele, millele on raske vastata. Isiklikult mina pooldan minimalismi, kuid kui tekstuur annab veebilehele juurde midagi, mis muudab veebilehe paremaks, siis ma ka kasutaksin tekstuuri. Mis on sinu arvamus sellel alal? Loe artiklit ja anna teada 🙂 !

Ehita CSS raamistik koos Sassiga. Kui on sul huvi teha CSSi raamistik, siis võib olla peaksid seda tegema Sassiga. Artiklist leiad päris head materjali, miks ja kuidas seda teha?

Kuidas teha vanilla CSSi pilte? Kui tahad õppida, kuidas teha puhtas CSSis pilte, siis see artikkel on sinule. Tegemist on üsna pikka artikliga, aga sellepoolest väga õpetlikuga. Seda soovitaksin ka silmaringi laiendamiseks, kuid ka oma skill’ide tõstmiseks.

Kuidas teha suvalise pikkusega CSSi animatsioone? Väga huvitav artikkel. Veel huvitavamaks teeb see asjaolu, et kasutati vanilla CSSi muutujaid ja JavaScripti. Kindlasti soovitaksin lugeda silmaringi laiendamiseks.

Kuidas luua CSSis spotify stiilis pilte? Spotify on oma brändi stiilis olnud vägagi lahe ja kindel. Tegemist on (minu arvates) väga hea disainiga. Kindlasti soovitaksin selle õpetuse läbi võtta kõigil, kes on vähegi seotud veebiarendusega. Head ja ilusad pildid veebilehes ei tee kunagi haiget!

Kasutu UI?! Artikkel seletab väga hästi lahti, mis on kasutu UI ja kuidas seda parandada. Arvatavasti kõige tavalisem ütlus kasutu UI kohta on see, et see on kasutu ehk see ei paku kasutajal erilist mingi lisaväärtust või -võimalusi. Et ei tekiks kasutut UI’d, siis tuleks disainida nõnda, et kõige levinum/kasutatum võimalus oleks silmanähtavam kui harvemini kasutatud võimalused.

npm (Node Package Manager) selgeks? Oled kuulnud npm’ist, aga pole siiane suutnud/viitsinud seda ära õppida? Ole mureta, see artikkel on väga sobilik just algajatele ja ka front-end arendajatele.

Comic Sans’i looja annab aru! Sa kas vihkad või armastad Comic Sans’i, aga sa pead tunnistama, et tegemist oli (on) ühe populaarsema fondiga maailmas, mis vallutas interneti kui kulutuli. Siit videost saad natukene aimu, kes on Comic Sans’ i autor, miks Comic Sans loodi ning miks see just selline on.

Tahad saada arendajaks? Käitu nagu arendaja. Väga hea artikkel (just algajatele). Siin välja toodud häid mõtteid, kes või mis on arendaja/programmeerija. Milline on üks õige programmeerija, kuidas ta probleemidega tegeleb jne? Loe siit artiklist. Artikkel pole midagi tehnoloogilist, aga motivatsiooni laksu annab sellegipoolest.

Funktsionaalne animatsiooniline veebiarendus. Teisiti öeldes animatsiooniline veebiarendus põhjendatult. Olen selle punkti välja ka toonud postituses “Kuidas alustada animatsioonilise veebiarendusega?“, et animatsiooniline veebiarendus peab olema põhjendatud. Animatsioonilise veebiarendusega tegelevatele inimestele soovitaksin ma kindlasti lugeda seda artiklit.

3 veebidisaini viga, mis lihtsalt ei sure! Vaatamata kõigele on veebimaailm käinud maha üsnagi pika raja. 20 aastat. Kuid on olemas siiski vigu, mida disainerid teevad siiamaani. Tegemist ei ole keeruliste, aga tihti ununevate asjadega. Tšekka pilk loole peale!

Kuidas alustada disainisuudiot? Kui oled tulihingeline disainer ja soovid alustada oma ettevõttega, siis disainistuudio võib olla just parim lahendus sinu jaoks. See artikkel võib olla väikene head start sinu stuudiole.

Erinevad teegid või tööriistad

Bttn.css – loo ilusaid CSSi nuppe lihtsalt

Butns – kasuta valmis nuppe ja muuda neid imekergesti

Libraries.io – avatud lähtekoodiga projektide otsingumootor

ColorSupply – kergeim ja lihtsaim värvi koosluste tööriist

force.js – parim viis scrollida automaatselt JavaScriptiga (kasulik animatsioonilises veebiarenduses)

Telegram – tasuta ja turvaline sõnumisaatmis porgramm

Papeair – eraamatud kõikidele platvormidele

Glypher – pane kokku enda ikoonifont

ColorMe – tee CSSi värvifunktsioonid nähtavaks

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Front-end arendaja 1

Front-end arendaja 2

Front-end arendaja 3

Front-end arendaja 4

Full-stack arendaja

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

WordPressi arendaja 1 (Denver, USA)

Seenior front-end arendaja (Amsterdam või Rotterdam, Holland)

Full stack arendaja (Canterbury, Inglismaa)

WordPressi turundusarendaja (Los Angeles, USA või kaugtöö)

UX disainer (Rcokville, USA)

Muud põnevat

Keeled ja teegid, mida võiks õppida 2017 aastal

Näited kontrasti kasutamisest UI disainis

Huvitavad, inspiratsiooni andvad ideed!

Tasuta font – Bicycle

20 tasuta hipsteri fonti

50 tasuta käsikirjutamise fonti

CSSi 112 ilusat ja tasuta nuppu

CSSi 61 ilusat ja tasuta teksti efekti

Minimaalne CSSi lähtestamiskood!

8 värvipaleti valijat

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

 

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *