Märtsikuu kokkuvõte ja update

Märtsikuu kokkuvõte ja update

Enne kui asun kuu kokkuvõte juurde, siis räägin ära väikese blogi updatei.

Nimelt eelmise aasta lõpus kirjutasin ma detsembrikuu kokkuvõttes, et võib olla lõpetan kuu kokkuvõtted ära.

Mõeldes pikemalt selle asja peale, siis otsustasin, et päris neid ära ei lõpeta, sest ma arvan, et sa soovid olla kursis veebimaailmas toimuvaga.

Mis ma aga teen on see, et muudan ära kuu kokkuvõtete formaadi. Ma arvan, et minu poolne kommentaar lugude kokkuvõtetesse ei ole tähtis ja selletõttu kavatsen need tulevikus ära jäta.

Lühidalt öeldes tuleb artiklite viitamisel ainult link vastava pealkirjaga.

See on kõik väga tore, aga mis sina sellest saad?

Kuna minu maht väheneb, siis otsustasin, et kuu kokkuvõtetes viitan 20 artikli asemel 100 artiklile + lisandub juurde üks eluline postitus iga kord kui on kuu kokkuvõte.

Seega saad sa 20 artikli asemel 100 artiklit ja lisaks sellele juurde veel elulise postituse.

Umbes selline maht on kuu kokkuvõtete tegemisel koos minu poolse kommentaaridega.

Kui oled sellisele updateile vastu, siis anna kommentaarides teada.

Kui ei, siis on tore ja liigume edasi märtsikuu kokkuvõtesse 🙂 !

Kuu kokkuvõte #10

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

Virtuaalne reaalsus on veebimaailmas kohal! Täpselt nii! Virtual Reality (VR) hakkab brauserites kui ka native äppides leidma järjest suuremat teotust. Välja on lastud mitmeid raamistikke ja teeke VR-iga seoses.

Õpetus gridist disaineritele. Grid on tänapäeva veebimaailmas üsnagi uus asi, nii et selletõttu ei kasutata seda eriti, kuid seda võiks kindlasti kasutada tihedamini. Üheks kohaks, kust saaks alustada on antud artikkel 🙂 . Kui kedagi huvitab täpsem õpetus koos näidetega, siis selle võib leida siit.

Lugu firefoxi OS valmimisest Firefox OS (õige nimega Boot to Gecko) oli avatud lähtekoodiga operaatsüsteem nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Firefox aga otsustas selle operaatsüsteemi arendamise lõpetada. Artikkel annab väikese insaideri pilgu kunagisse operaatsüsteemi ja selle valmimisse ning ka põhjuseid, miks otsustati arendus lõpetatada.

Skaleeruvad pildid 2017. aastal. Skaleeruvad pildid ja nende toetus on muutunud viimase 7 aasta jooksul tugevalt. Toetus on igatahes läinud märksa paremaks ja nüüd võib skaleeruvaid pilte kasutada põhimõtteliselt igas brauseris. Täpsemalt loe juba allikast.

Miks uuenduskirjad on tähtsad? Uuenduskirju kasutatakse selleks, et anda kasutajatele kui ka uutele arendajatele teada, mis võimalusi lisati ja parandati äpis/programmis. Tegemist on väga kasuliku asjaga. Miks on uuenduskirjad tähtsad ja kuidas neid õigesti kirjutada, loe juba artiklist.

Disain poliitikas. Disain suudab mõjutada väga palju rahvast ja läbi selle ka väga palju poliitikat. Millised on olnud viimase aja kõige suuremad poliitilised disainitööd? Allikas annab vastuseid.

Netflix lisas Comic Sans’i subtiitrid! Hea või halb uudis, aga see on tõsi, sa saad lisada filmidele nüüd subtiitreid Comic Sans’iga.

Kuidas sa tead, et sinu disain on kasutatav ja toimiv? See õpetus räägib, kuidas teha kasutustesti õigesti! Tegemist on päris hea artikliga, viska pilk peale.

Mida võiksid disainerid õppida arendajatel? Disain ja arendus käivad alati käsikäes. Ei ole olemas arendust ilma disainita ja disaini ilma arenduseta, kuid mida saaksid need kaks erinevat, aga samas tihedat koostööd tegevat inimest (disainer ja arendaja) üksteisest õppida? Praegu räägib artikkel disaineri õpivõimalustest.

Häkkerid tähelepanu – lekkinud on CIA häkkimistööriistad! Täpselt nii, CIAst on välja pääsenud hulk häkkimistööriistu ja muid konfidentsiaalseid dokumente. Päris huvitav lugemine.

IBMis töötamine – mida saab suurtes firmades töötades õppida. IBM on üsnagi suur ja kuulus firma, mille ajalugu ulatub juba eelmisse sajandisse. Tähtis tegelikult pole firma ise, vaid see kuidas firma töötajad saaksid areneda – nii saab ka ettevõte ise kõige rohkem kasu. Artikkel räägib päris toredasti IBMis õppimisest ja arengust. Viska pilk peale!

Disaini nipid rippmenüüde kohta Rippmenüüd on tänapäeval ühed tavalisemad navigeerimisvõimalused veebilehes. Neid kasutatakse ülitihti, aga kas ka õigesti?

Kuidas vabaneda eelarvamusest disainis? Disain, nagu ka programmeerimine ei ole eelarvamuste vaba, sest ikka on inimestel erinevad vaateväljad ning tahtmised. Probleem tekib aga siis kui eelarvamused hakkavad inimest piirama. Loe artiklit ja vabane eelarvamustest!

Disain tumedal poolel. Pole mingi saladus, et disain tehakse ikkagi selleks, et mõjutada inimest. Mõjutada inimest midagi ostma, usaldama või isegi annetama – ühesõnaga üritab disain sundida inimest midagi tegema. Teatud mõttes on see hea, aga kui mõelda liiga palju mõjutuse peale, siis ei looda head disaini, vaid lihtsat tuima “mõjutajat”. Sellest hoidumisest räägib allikas täpsemalt.

Google tuli välja reCaptcha’ga, mis on nähtamatu! Igasuguse kasutaja sisendi küsimine on alati vastik, sest kasutaja peab midagi sinu jaoks ära tegema. Kui kasutaja on täitnud ära terve suure formi andmeid ja nüüd jälle peab ta midagi täitma, siis ta võib lihtsalt diilist lahkuda. Õnneks ei ole enam reCaptcha probleem – see on nüüdsest nähtamatu.

Kuidas mõista oma kasutajaid paremini? Sellele küsimusele saab tegelikult ühesõnaga vastata – empaatia kaardid. Need aitavad vastata “miks” küsimustele. Uuri juba artiklist juba täpsemalt, mis asi on empaatia kaart.

Vahe brändil ja logol Tihtipeale arvatakse, et bärnd = logo. Teatud mõttes on see ka õige, sest logo esindab küll sinu brändi, kuid moodustades sellest üsnagi väikese osa. Aga mis on siis bärand ja mis on logo? Seda saad teada allikast.

Hommikulinnud vs öökullid. Kas sa oled hommikulind või hoopiski öökull. Mina olen igatahes mõnda aega olnud hommikulind. Kell on praegu 6.30 hommikul kui seda siin kirjutan. Milline režiim on aga parem? Kas on üldse olemas paremat? Loe artiklist.

Mis värvi peaksid olema logod? Värvide valik on üks keerulisemaid protsesse disainis. Esiteks, peavad need kokku minema. Teiseks, peavad need esindama sinu brändi ja kolmandaks, värvidel peab olema inimestele teatud mõju. Klõpsa juhendil ja saad teada, kuidas valida õigeid värve.

Kuidas luua enda elemente HTMLis? HTML on küll väga tore, aga selles on (vähemalt minu arust) liiga palju üldotstarbega elemente. Õnneks saab seda probleemi lahendada luues uusi ja täiesti erinevaid elemente HTMLis.

jQuery 3.2 on väljas Täpselt nii! Nüüd on sisse viidud mitmeid parandusi ja ka uuendusi. Loe artiklist täpsemalt.

Erinevad teegid või tööriistad

Freeter.io – targim viis töötamiseks arvutis

Näe teooriat! – visuaalne juhend erinevatele statistilistele võtetele ja valemitele.

MockFlow – UX komponentide ühendamine.

Color theory – praktiline juhend värvidest inimestele, kes kirjutavad koodi.

Animista – professionaalsed CSSi animatsioonid.

Kaero – kontaktid ja networking ettevõtjatele.

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Front-end arendaja

HTML5 mängu arendaja

Full-stack arendaja

JavaScripti arendaja

PHP arendaja 1

PHP arendaja 2

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

Full stack arendaja (Hampshire, Suurbritannia)

Front-end arendaja 1 (Amsterdam, Holland)

Front-end arendaja 2 (London, Suurbritannia)

Veebiarendaja (Colchester, Suurbritannia)

Seenior ReactJS arendaja (Kaugtöö)

Muud põnevat

Font düsleksikutele

Invisioni kaval nipp, kuidas palgata töötajaid

Need fondid panevad sind comic sansi unustama!

100 parimat disainiblogi

15 tehnilist terminit, mida sa valesti hääldad

50 tasuta tasase disaini komplekti

Galerii elementide animatsioonid

Kuidas luua veebidisiaini juhendit?

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!


Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *