Novembrikuu kokkuvõte

Novembrikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #6

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

2016. aasta hakkab läbi saama! Jah, kahjuks või õnneks nii see on. 2016 on oma lõpusirgel, et alata saaks 2017. aasta. Sellega seoses on ka tehtud ennustusi. Esiteks tuleks vaadata, millised oleksid oletatavad veebidisaini trendid. Teiseks, uute JavaScripti teekide ülevaatamine ei teeks paha. Kolmandaks, animatsioonilise disaini trendid on ka tähtsad.

Mis on uut Bootstrap 4? Bootstrap 4 on veel alles alpha versioonis, aga oleks hea üle vaadata, mis on selle uuendused ja erinevused võrreldes Bootstrap 3. Esiteks on Bootstrap 4 vaikimisi kasutatud Sassi. Less on otsustatud praeguseks natukene kõrvale jätta, kuna Sass on veebiarendajate seas populaarsem (rohkem infot selle kohta siit). Bootstrap 4 on ka CSSi flexbox toetus. Veel võib leida uusi nuppude stiile ja palju muudki.

WordPress 4.7 tuleb välja! See on üsnagi suur uudis WordPressi entusiastidele ja WordPressi friikidele nagu mina. Õigemini WordPress 4.7 on juba väljas, aga selle viimane versioon peaks olema avalikusele täielikult kättesaadav olema kuuendast detsembrist. Uuendused on järgmised: uus vaikimisi teema (Twenty Seventeen); video päiste toetus; parem teema kohandamine – nii custom CSSis kui ka lihtsalt teemade vahtamisel; erinevad keeled erinevatele adminitele ja veel mõned uuendused nii WordPressi back-endis kui ka front-endis .

Kas CSS peaks olema rohkem nagu programmeerimiskeel? See on üsnagi huvitav küsimus. Mulle isiklikult meeldiks kui CSS oleks rohkem nagu programmeerimiskeel, aga ta ei tohiks olla nagu JavaScript, Python, Java jne, sellepärast, et CSS polnud kunagi mõeldud sellisteks asjadeks. CSS peaks olema nagu on praegu Sass või Less minu arust. Nii et mina hääletasin (siin artiklis saab anda oma hääle) selle poolt, et CSS peaks olema nagu Sass.

Uued disainitrendid novembris! Ka novembris tuleb ette uusi disainitrende. Selles kuus on rohkem tunda julgust. Suured nupud ja erksad värvid – see on selle kuu teema. Võib olla peaks kasutama mõnda tulevas projektis? Või mis sina arvad.

Äpid on surnud, brauserid on uued äpid! Vägagi huvitav artikkel, kus räägitakse, et miks ei peaks looma äppe, vaid looma just äpi sarnaseid veebilehti. Üheks suuremaks põhjuseks on see, et paljud inimesed ei kasuta äppe, vaid brausereid (nagu näiteks facebooki äpi sisene brauser). Milline on sinu arvamus sellel teemal? Kas tõesti peaks äppide tootmise lõpetama?

30 parimat CSSi frameworke! Olen siin blogis ka teinud postituse teemal “Kas disainer peaks kasutama Bootstrapi ja muid frameworke?“, mille sisu just eriti ei soovitanud kasutada frameworke, aga siiski oleks tore välja tuua, millised on need parimad. Viska pilk peale!

Kuidas olla rohkem loovam? See on kindlasti küsimus, mis paljusid disainereid kui ka tavalisi inimesi vaevab. Siin artiklis on välja toodud mitu head võimalust, kuidas oma loovust tõsta ning arendada. Näiteks piisab loovuse tõstmiseks lihtsalt 15-minutelisest jalutuskäigust või “oma ideede peal magamisest”.

Front-end arendaja, ära alahinda ennast! See artikkel räägib, miks tegelikult front-end arendajad on sama tähtsad kui teised arendajad. Front-end on üks väga suur osa veebilehest ja selle halvasti tegemine on sama suur asi kui back-endi ära rikkumine. Kui sa ikka kahtled minus, siis mine ja loe seda artiklit.

Tasuta ikooni tegemiskursus! Täpselt nii, nüüd on võimalik sinul õppida tegema ilusaid ikoone ja seda täitsa tasuta. Võta osa, mis sul kaotada on?

CSSi grid õpetus! Jällegi üks tasuta õpetus/kursus. CSS grid (ja ka flexbox) on üks parimaid viise, kuidas veebilehti disainida.

Miks südamega tehtud asjad on alati kõige paremad? Asi ei ole lihtsalt selles, et arendades/disainides oma südamega teed sa head tööd, vaid ka selles, et kasutajad on südamega disainitud programmis/veebilehes alati rõõmsameelsemad ja ka rohkem vaimustatud. Selles artiklis tuleb välja, miks alati peaks inimesi aitama ehk tegema asju südamest!

Erinevad teegid või tööriistad

BuyButton.js – ostunupud lihtsaks koos JavaScriptiga

HeroPatterns – SVG tagataustad, mida on kerge oma projektidesse lisada

ColorFarm – päevased sobivad värvipalettid

FontMatcherator – saa pildilt fondid

CSSReference – CSSi ilusti näidetega lahti seletatud

write.as – kirjuta blogipostitusi anonüümselt

LogoMiner – inspiratioon kuulsatest logodest

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Kasutajaliidese arendaja

Front-End ja PHP arendaja

Front-End arendaja

Programmeerija

Full-Stack arendaja

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

Front-End arendaja 1 (Karlsruhe, Saksamaa)

Front-End arendaja 2 (Amsterdam, Holland)

WordPressi arendaja (kaugtöö – remote)

Seenior WordPressi arendaja (Stanford, CA, USA)

Full-Stack arendaja (Portland, OR, USA)

Muud põnevat

UI reeglid

Ameerika Ühendriikide avatud lähtekoodiga projektid

50 parimat 2016. aasta fonti

50 väikest, aega kokku hoidvat tööriista disaineritele

Tasuta arendajate raamatud

15 hoiatust, et sa võid olla disainer

100 vabandust disaineritele

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

 

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *