Oktoobrikuu kokkuvõte

Oktoobrikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #5

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

Kas UX loeb kui sa maksad kasutajale? Loeb küll ja eriti loeb see just töösuhtes, kus töötaja on programmi või süsteemi kasutaja. Ja loeb sellepärast, et kui kasutaja saab aru, kuhu tuleb edasi minna, kust saab tagasi ja üle üldse saab ta aru, kuidas on süsteem ülesehitatud, siis tema produktiivsus on suurem ja parem. Tihtipeale sunnitakse (firma) IT-meestel teha “lihtsalt” üks tööriist ettevõtele valmis ilma suurema UI ja UX disainita. Aga tööandjad peavad ka mõistma, et disain on tähtis, sest siis on nende töötajate produktiivsus parem.

Kuidas käia freelancerile pinda? Ära vasta e-mailidele; proovi freelanceriga ühendust saada nädalavahetusel; sea tähtsaid kuupäevi, mis tegelikult nii tähtsad pole. Need on ainult mõned näited, kuidas freelanceri elu teha palju mõrudamaks. Tegelikult austa oma freelancerit, sest ta on ka töötav inimene. Tihtipeale on freelanceritel mitu projekti käsil ja kui sa lihtsalt ei ole eriti tore tema vastu, siis sa muudad ta elu palju-palju keerulisemaks. Nii et võta freelancerit kui tavalist töötajat või teenusepakkujat, kellele on seatud teatud tähtaeg ja töögraafik.

5 disaini trendi. Ajaga kaasas käimine on raske. Pidevalt tehakse uuendusi ja mõeldakse välja uusi toredaid disaini mooduseid. Tõesti need on toredad, aga kuidas need siiski endale selgeks teha? Sellest see artikkel räägibki – uutest disainitrendidest ja kuidas neid prototüüpida.

Järgmised disainitrendid. Disainitrendidega ka jätkame, kuigi siin artiklis on lihtsalt välja toodud, millised on praeguse kuu disainitrendid, Kindlasti visake pilk peale.

Photopea on kiirem kui GIMP ja Photoshop! Noh vähemalt teatud efektides. Artiklis on ka välja toodud erinevad andmed ja graafikud. Võib näha, et Photopea on mõnedes kohtades kiirem ja mõnedes kohtades ka siiski aeglasem.

Kuidas valida kliente, kes ei raiskaks sinu aega? Tihtipeale tahavad freelancerid klientidele vastu tulla ja võtta vastu pakkumisi, mis neile tegelikult võivad kahju teha. See artikkel räägib, kuidas ära defineerida, et sinu klient on kindel ja ta lihtsalt ei raiskaks oma aega.

Muuda GIFid osa oma portfooliost ja muuda need kunstiliseks! Täpselt nii, GIFid pole enam lihtsalt mõeldud erinevateks interneti miimideks ja naljadeks. GIFe saab nii kunstnik kui ka tavaline disainer väga hästi ära kasutada. Pole vaja neid kohmakaid .mp4 faile, GIFist aitab. See artikkel räägib, mis juhtub kui GIFe kasutada kui kunsti.

Jätke CSS rahule! CSS on võib olla olnud mõndele arendajatele/programmeerijatele naljaks juba mitu aastat. See artikkel räägib täpselt, miks CSS on tegelikult täiesti arvestatav veebikeel.

Disainimsprotsess on müüt! See artikkel räägib täpselt ära, miks disainimisprotsess on müüt ja miks ei peaks erinevad firmad disaineritele ette kirjutama, mida nad täpselt tegema peaksid.

Kas tahad, et sinu veebileht oleks Googles esimene? Kui jah, siis loe seda artiklit ja võib olla leiad paar nippi, mis sul optimeerimata jäi. Mul on isegi paar tükki sealt jäänud tegemata.

Kuidas alustada veebiarendusega? Olen ka siin blogis teinud postituse selle kohta (võid selle leida siit), aga see artikkel on väga huvitav ja teatud mõttes ka pöörane, sest autor pidi tegema valmis terve veebilehe (koos back-endiga) 2. nädala jooksul ilma, et oleks enne erilist kogemust olnud. Kindlasti soovitan algajal lugeda.

Mis on uut ES6? EcmaScript 6 on väljas ja see artikkel räägib ära, millised on uued võimalused JavaScriptis erinevaid asju teha. Nüüd on olemas mittekohustuslikud parameetrid, noolfunktsioone on parandatud ja palju muudki veel.

Professioonaalide giid RWDi! Kas tahad teada, kuidas professionaalid RWDed loovad või tahad oma teadmisis RWD suhtes testida? Siis see on artikkel sinu jaoks. Siin on välja toodud üsna mitut head võimalust RWD loomiseks.

Kuidas leida prefektseid värve projekti jaoks? See artikkel on vägagi kunstiline ja räägib minu arust väga hästi, kuidas värve peaks leidma. Lisaks sellele on artilklis ka olemas erinevad sobilikud värvi kooslused.

7 UX trendi 2017! 2016. aasta hakkab vaikselt lõpule jõudma, nii et nüüd oleks aeg ennast ette valmistada 2017. aastaks. Millised on need uued UX trendid, mida sa peaksid teadma? Siit artiklist saad vastused.

Trendivad tööriistad disaineritele! Trendidega ka jätkame. Oleks vahepeal hea ka üle vaadata, millised uued tööriistad on olemas. Kas need saaksid sinu elu lihtsamaks teha? Viska pilk peale.

Erinevad teegid või tööriistad

Open Color – erinevad värvi paletid otse sinu koodi või programmi

Jest – valutu JavaScripti testimine

Cat Ipsum – lorem ipsum uuel tasemel

Jpeg.io – muuda ükskõik, mis pildi formaat JPEGeks

Materialette – materjal disaini värvid sinu arvutisse

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Front-End Developer

Veebiprogrammeerija

PHP seeniorarendaja

PHP arendaja 1

PHP arendaja 2

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

Seenior veebiarendaja (Valhalla, NY, USA)

WordPressi disainer/arendaja (San Francisco, CA, USA)

Veebidisainer (Elmhurst, IL, USA)

Full Stack veebiarendaja  (Sunderland, Vermont, USA)

Front-end developer (Amsterdam, Madalmaad)

Muud põnevat

Müü ja osta domeene, mis sa arvasid, et ei ole olemas

Erinevate JavaScripti animatsiooni teekide showcase

Out of the box inspiratsioon

Päästa printsess kaheksas programmeerimiskeeles

Tasuta käsikirja font

Oktoobrikuu lahedad asjad

20 tasuta animeeritud spinnerit ja laadimissümboolikat

Kuidas sina fonte tunned? Testi järele

Tasuta modernsed fondid

Miks Apple produktidel on kellaajaks alati pandud 9:41?

10 head allikat, kuidas kasutada fonte omal veebilehel

21 tasuta e-raamatut veebidisaineritele

15 Sublime Texti pluginat

Mida teevad tüütud disainerid?

10 Animatsioonilise veebiarenduse põhitõde

Miks ei ole olemas CSS4?

20 CSSi trikki, mida iga veebidisaineir peaks teadma

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

 

Senikaua olge tugevad ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

 

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *