Veebruarikuu kokkuvõte

Veebruarikuu kokkuvõte

Kuu kokkuvõte #9

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõtted

Kuidas muuta CSSi transform‘i omadus individuaalsetel elementidel ühesuguseks? Tegemist on väga huvitava (animatsioonilise veebiarenduse) artikliga ja ma pole siiamaani sellist probleemi näinud, kuid see postitus näitas selle probleemi olemasolu ja lahendust. Animatsioonilise veebiarendajale on see must read!

Universaalne brändimistööriist kõigile! See on olemas ja see on brändi isikustamine. Kõik võivad seda kasutada ja see on professionaalne ning tabav. Kõik algab kasutaja tagasisidest, teiseks tuleb tagasiside jagamine kolme tulpa (kasutaja avastus, kogemus ja lojaalsus) ning siis tuleb brändi muutmine tagasisideme põhjal. Loe täpsemalt juba artiklist.

Kuidas muuta enda produkt üleöö edukaks? Olgu, see artikkel tegelikult ei räägi sellest, kuidas muuta enda produkt ülikiiresti edukaks, vaid sellest, kuid muuta produkt edukaks nõnda, et teed õigeid otuseid, mis võivad aega võtta. Tegemist võib olla on igivana tõdedega, aga viska pilk igaksjuhuks peale.

Kas tasuta töötamine on hea mõte? Tasuta töö ja selle tegemine on tähtis. Tähtis sellepärast, et tasuta tööga võid sa leida võimalusi ja pakkumisi, mida sa tasulise tööga võib olla leidnud poleks. Loe artiklist veel põhjusi ja tõestusi, miks tasuta töötamine on üks parimaid asju.

Alustamine muutuvate fontidega! Muutuvad fondid võivad olla küll praegu tulevikumuusika, kuid hea oleks need juba varakult endale selgeks teha. Klikka artiklil ja tee muutuvad fondid endale üpriski selgeks!

Hamburgermenüüde asendused. Hamburgermenüüd on minevik (kuigi minu AnsiVeebi koduleht kasutab ühte… 😀 )! Aeg on muutuda ja leida alternatiive. Vaata artiklit ja saad teada põhjuse, miks hamburgermenüüd ei ole eriti head ja kuidas neid asendada.

Ringikujuline disainipõhimõte kogub populaarsust! Olgu, see põhimõte võib olla ei ole veebiarenduse ja -disainiga eriti seotud, kuid arvasin, et võiksin selle siiski siia välja tuua. Ringikujulise disaini põhimõte on teha disain (ja ka teised, muud eluprotsessid) selliseks, et tekiks jääke, vaid oleks ainult olemas see kasulik osa. Tegemist tundub olevat põneva asjaga!

Kuidas muuta oma veebileht internetis kuulsaks? Kindlasti oled sa sellepeale mõelnud, aga kas ka tõsiselt? Nüüd on olemas tore õpetus, mis räägib täpselt sellest. Isiklikult niisugust “kuulsust” ei eelista, aga võib olla pakub see sulle huvi.

Kiirkursus CSSiga joonistamiseks. Olen ennegi kuu kokkuvõtetes välja toonud joonistamist CSSiga ja teen seda ka edaspidi (kui juhtub uudiseid olema), sest arvan, et tegemist on laheda asjaga. Võrreldes eelmise (jaanuarikuu kokkuvõtte) lingiga, räägitakse siin ka animatsioonidest.

Disain on 73% valge. Ei, mitte värvide poolest, vaid nende poolest, kes disaini teevad. Nimelt otsustas AIGA (disainerite organisatsioon/liit ameerikas) teha uuringu, millised on disainerid ja kuidas on nende eluolu. Huvitav lugemine, viska pilk peale.

5 võimalust, kuidas oma veebilehe UX muuta väga heaks!  Kasutajakogemus ehk UX on väga tähtis komponent veebiarenduses, nagu sa võib olla juba tead minu animatsioonilise veebiarenduse postitustest. Ja mida parem UX, seda parem veebileht! Nii et nipid tulevad alati kasuks.

10 reeglit formide loomisel. Kasutajakogemusega ka jätkame. Seekord formide teema peal. Ma võin öelda, et formide täitmine ei ole absoluutselt lõbus, aga seda peab ikka aeg-ajalt tegema. Ja meie, veebiarendajad saame muuta selle natukene lõbusamaks ja interaktiivsemaks. Tee need kümme reeglit endale selgeks.

Mida peaks teadma värvidest ja tüpograafiast? Värvid on väga oluline osa veebilehest ja nii on ka tekst. Kuid kuidas neid kahte asju õigesti kasutada? Loe lugu läbi ja ma arvan, et sa õpid nii mõndagi juurde.

Miks DRY põhimõte ei ole alati kõige parem? DRY (Don’t Repeat Yourself) on programmeerimises ja veebiarenduses ülteada printsiip, kuid kas see on alati ka kõige parem? Sellele küsimusele vastab juba artikkel

JavaScripti tööriistade minevik, olevik ja tulevik. JavaScriptile on palju automatsiooni tööriistu, kuid millist valida? Millised tööriistad on hääbumas? Artikkel annab nendele küsimustele vastused.

Flexbox selgeks! Flexbox on ünsagi uus asi front-end veebiarenduses ja kui sa ei ole seda siiamaani endale selgeks teinud, siis nüüd on see aeg käes. Ära enam oota – tegemist on väga võimsa tehnoloogiaga! Õpetus iseenest on lihtne ja arusaadav.

Miks evolutsioon on parem kui revolutsioon veebidisainis ja ka veebiarenduses? See artikkel räägib, mis on mõistlikum disainida samm-sammult kui lihtsalt asendada vana disain uue disainiga. Soovitaksin lugeda.

Miks osad äppid/veebilehed kasutavad mitte tõeseid laadimisanimatsioone? Tegemist on väga huvitava mõttega, millega olen ka varem kokku puutunud (ja seda ka vist ka ühes kuu kokkuvõttes kajastanud). Sellist põhimõtet kasutatakse tihti kasutajakogemuse parendamiseks – täpsemalt loe juba artiklist.

RWD ilma CSSi media query‘deta? On see võimalik? Jah on küll. Selleks on lausa mitu võimalust ja vahete vahel on need võimalused paremad kui media query‘d. Viska pilk peale!

Kuidas luua disainisüsteemi? Tegemist on väga hea õpetusega, kuidas peaks looma disainisüsteemi just brändidele. Loe see postitus läbi ja ma usun, et sa mõistad disainimisest veidikene rohke.

Erinevad teegid või tööriistad

multi.js – mitme valikuga rippmenüüd ilusaks

Hex Naw – kas sinu disainis on teksti ilusti näha? Uuri järele

material mixer – sobivad värvid kooslused materjal disainiks

logodust – tasuta logod koheseks kasutamiseks

BrutalistFramework – raamistik brutalistidele

State.of.dev – praeguse aja kõige populaarsemad arendamistööriistad

Scaley – muuda kiiresti pildi suuruseid, formaate ja väljanägemist ainult kasutades linki

Tuesday.css – unikaalne CSSi animatsiooni teek

Nachos UI kit – React Native arendajatele mõeldud UI komplekt

JotForm – ehita ilusaid forme kiiresti ja lihtsalt

Web Field Manual – viimased uudised ja allikad veebiarendajatele ja -disaineritele

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Veebiprogrammeerija

PHP arendaja

Juunior Back-end arendaja

WordPressi guru

UI arendaja (JS/React Native)

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

Seenior veebiarendaja (Berliin, Saksamaa)

Veebiarendaja (NY, USA)

JavaScripti arendaja (München, Saksamaa)

Front-end arendaja 1 (London, Inglismaa)

Front-end arendaja 2 (Berliin, Saksamaa)

Muud põnevat

40 tasuta retro fonti

25 YouTube’i kanalit pühendunud veebiarendusele

55 CSSi checkbox’i

43 CSSi radio nuppu

HTMLi arusaadav dokumentatsioon

Kas sa oled tõeline arendaja?

Leia enda disaini nišš!

Parimad JS teegid, mida tuleks proovida 2017. aastal

10 fonti, mida võiksid kasutada 2017. aastal

Kui palju läheks mingi produkti tegemine maksma?

Kohutavad UX trendid 2017. aastaks!

Uus minitrend – ujuvad logod

Mäng start-up’i asutamisest ja juhtimisest

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *