Head uut aastat ja detsembrikuu kokkuvõte

Head uut aastat ja detsembrikuu kokkuvõte

Ongi 2016. aasta lõpu korral! Kui 2016. aasta läks korda ja oli teguderohke, siis oled väga tubli. Kui nii hästi ei läinud, siis 2017 tuleb kindlasti parem.

Aga enda poolt soovin Sulle head uut aastat. Ja seoses sellega ma arvan, et peaksin tagasi pöörduma blogi eesmärkide juurde.

Nimelt on blogi nimeks “Animatsiooniline veebiarendus” ja üldeesmärgiks animatsioonilise veebiarenduse propageerimine ja tutvustamine.

Kahjuks ma võin öelda, et eriti ma ei ole animatsioonilisest veebiarendusest siin juttu teinud, sest alati on tulnud ette kas mõni eluline postitus, mida tahtsin väga Sinuga jagada; mõni õpetuspostitus, mis on tihti mahurohked või kuulõpus tehtavad kuukokkuvõted.

Nüüd ma üritan teha vähem elulisi postitusi, mis on küll toredad ja kindlasti kasulikud, aga ma arvan, et need ei ole selle bogi teemaga üldse kooskõlas. Ma ei vaidle vastu, et ma kindlasti postitan elulisi postitusi, aga siis ma teen seda tehnilise postituse kõrvalt.

Nüüd teine asi, mille ma võib olla ära lõpetan ja asendan animatsioonilise veebiarenduse postitusega (või ka elulise postitusega) on kuu kokkuvõted.

Kuu kokkuvõtete tegemine on väga mahurohke ja ajakulukas. Mitte et mul oleks midagi selle vastu, aga mulle tundub, et need postitused ei anna mingit erilist kasu lugejale. Tegemist on lihtsalt teistele artiklitele viitamisega.

Ainukene kasu, mida ma kuukokkuvõtetes näen on (tasuta) tööriistad, fondid jms.

Praegu ma kuu kokkuvõtteid ära ei lõpeta ja ega ka vist lähitulevikus, aga ma tõin selle lihtsalt praegu välja variandina, et lugejaid mitte ära ehmatada, kui otsustan, et enam kuu kokkuvõtteid ei tule.

Aga praegu paneksin ma paika järgneva kava/graafiku (nädalate kaupa kuus):

  1. Animatsioonilise veebiarenduse postitus (+ võib olla eluline postitus)
  2. Õpetuspostitus (nt. HTMLi kursus jms)
  3. Animatsioonilise veebiarenduse postitus (+ võib olla eluline postitus)
  4. Kuu kokkuvõte

Kui mõned küsivad, et miks ma tihedamini blogi ei täida, siis see on sellepärast nii, et mul on ka peale blogi teised eesmärgid ja tegevused, mida ma tahaksin arendada. Ükskord nädalas blogi täita on siiamaani väga hästi sobinud, kuid on ka olnud mõtteid, et võiks seda tihedamini teha.

Nagu näed on mul kaks üsna vastastikku uitmõtet, nii et eriti tõsiselt seda ülemist juttu ei maksa võtta, aga ma arvan, et sellise graafiku ma endale sätestan. Siis on enam-vähem teada, mis postitus mingil ajal tuleb.

Väikene update graafikukohta siin.

Aga aitab nüüd tulevikuplaanidest ja asume detsembrikuu kokkuvõte juurde.

Kuu kokkuvõte #7

TÄHTSAMAD TEEMAD JA UUDISED

Huvitavamate lugude kokkuvõted

12 UX reeglit, mida iga disainer peaks teadma. Esimene reegel loomulikult on teada, milline vahe on UX ja UI vahel. Teise asjana ma tooksin välja, et UX on eesmärgi-orienteeritud, mis peaks ka arvestama kliendi eesmärkidega. Kindlasti väga kasulik artikkel nii disaineritele kui ka front-end kasutajatele

Erksad värvid äppidele ja veebilehtedele. Väga hea artikkel viimaste (värvide) trendide kohta. Räägib üldisemalt monotone‘ist, duotone‘ist ja ka overlay’ist kui ka räägib kuidas neid lisada pma veebilehtedele.

Värvidest arusaamine. Värvid on väga tähtis osa disaineri kui ka front-end arendaja tööst. Need sobitavad kõik omavahel kokku. Tegemist on küll fotograafidele mõeldud postitusega, aga siiski ma arvaks, et see tuleks kasuks kui selle läbi loed. See on küll natukene sügavamõtteline, aga värvide kasutamisel tulebki mõelda sügavamõtteliselt, sest sellest sõltub väga palju.

Mida tähendab this JavaScriptis? See artikkel vastab küsimusele, mida võib olla küsivad klassipõhilise OOP programmeerijad/harrastajad (nagu mina). Mina sain asja nüüd natukene selgemaks ja ma ka loodan, et ka sina.

Kuidas erineda teistest firmadest? Kui sa oled ettevõtja nagu mina, siis kindlasti on see küsimus, mis on sind vaevanud või isegi vaevab sind praegu. Sellest loost võid leida väga häid mõtteid, kuidas oma konkurentidest erineda ja üldse olla edukas. Need mõtted põhinevad Steve Jobsi tsitaatidel. Väärt lugemine!

5 kuldset reeglit enda promomisel. Äriga ka jätkame. Väga tähtis on ennast promoda, vastasel juhul on väga keeruline ennast potentsiaalsetele klientidele nähtavaks teha. Siin artiklis on toodud välja päris mitu head punkti nagu näiteks, et tea oma auditooriumi ning ole oma auditooriumi jaoks olemas. Lisaks sellele on ka välja toodud minu lemmikpunkt, et teistele tuleks pidevalt luua väärtust. Viska nende punktidele pilk peale, äkki saad targemaks!

Mis on uut HTML5.1? HTML5.1 on väljas ja oleks aeg endale selgeks teha, mis on uued elemendid/võtted HTMLis. Tegemist küll ei ole nii suure uuendusega ning juba 2017 aasta lõpuks peaks väljas olema HTML5.2, aga siiski oleks hea endale selgeks teha HTML5.1 eripärad. Mulle isiklikult HTML5.1 responsive pildid ja ka uued JavaScripti funktsioonid.

Mis on uut PHP7.1? Ka PHP ei pääse uuendustest. PHP’d ka nüüd ei uuendatud väga palju nagu HTMLi, aga on siiski on tegemist päris kasulikke uuendustega, mis muudavad PHP arendaja elu kergemaks. Nagu ikka viska pilk peale.

Erinevad teegid või tööriistad

EvilIcons.io – tasuta, lihtsad ja arusaadavad ikoonid

MagiXJS – tee JS äppe

Markdown.css – HTML markdown’iks

CSSPeeper – tark CSSi inpekteerija

Vectary – loo 3D kujundeid veebis

Tööpakkumised

Tööpakkumised Eestis (veebiga seotud)

Veebiprogrammeerija

PHP arendaja

PHP vanemarendaja

Front End Developer 1

Front End Developer 2

Tööpakkumised välismaal (veebiga seotud)

PHP WordPress Developer 1 (Washington, USA)

WordPress Developer 2 (kaugtöö)

Full Stack Developer (Amsterdam, Holland)

Front End Developer (Derby, Inglismaa)

Senior Web Developer (Valhalla, New York, USA)

Muud põnevat

110 tasuta CSSi menüüd koos koodiga

Kui palju raha sa Youtube‘is teeniksid?

2016. aasta lõpu animatsioonide inspiratsioon!

Tasuta fontide kogu

100% CSSis kirjutatud sõitev rekka

Kuidas luua 100% CSSi grid?

15 sobivat google fonti

2017. aasta värv on Greenery

20 JS fakti/nippi, mis kindlasti aitavad sind

Parimad Chrome’i laiendused aastal 2017

 

Ja ongi jälle kuu kokkuvõte tehtud. Kas mul jäi midagi mainimata või panin ma millegiga mööda? Kui jah, siis andke komentaarides teada ?!

 

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Üldised allikad: Web Designer News uudiskiri, Web Designer Depot uudiskiri, Smashing Magazine uudiskiri

Tööpakkumiste allikad: Smashing Magazine tööd (välismaa omad) ja CV-keskus

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *