Tere internet!

Tere internet!

See on minu esimene postitus. Ma otsustasin, et ma räägin täna natukene endast, sellest blogist ja animatsioonilisest veebiarendusest.

Minu nimi on Oliver Paljak. Olen veebiarendaja, veebidisainer ja tegevjuht AnsiVeeb OÜs. Olen programmeerinud (või siis koodinud) nii Javas, C’s, Pythonis kui ka PHPes (kaasa arvatud WordPressis), javaScriptis (kaasa arvatud jQureys), CSSis (kaasa arvatud Sassis). Tulevikus ma plaanin teha erinevaid õpetusi just animatsioonilise veebiarendusega seotud teemade kohta.

Lisaks õpetustele lisanduvad ülevaated erinevatest veebikeeltest, igakuised kokkuvõtted (veebiarenduse ja -disaini alal), põnevad (või siis igavad) lood mu elust, topid ja tähtsamad nimekirjad, näited, milline on hea animatsiooniline veebidisain (ka tänane postitus on sellele pühendatud) ning ka spikrid ja cheatsheetid jne. Nii et sisu peaks sellel blogil olema küll ja küll.

Aga lähme nüüd selle blogi põhiteema juurde ja selleks on animatsiooniline veebiarendus. Mis on animatsiooniline veebiarendus? Kui Te vaatate natukene paremale, siis Te näete, et ma olen lühikese kirjelduse andnud, aga ma arvan, et see ei ole piisav. Tõesti animatsioonilise veebiarenduse eesmärk on muuta veebileht rohkem interaktiivsemaks ja lõbusamaks, aga tihtipeale pingutatakse sellega üle. Ma ei saa vastu vaielda, et tegemist on võib olla tõesti lahedate ja ilusate veebilehtedega, aga kuna tegemist on nii suure veebilehega (sest kõik animatsioonid vajavad ju laadimist), siis veebilehe kasutamine on üsnagi keeruline ja tihitpeale segane. Paljud inimesed (veebidisainerid) arvavad, et animatsioonilises veebiarenduses peab kasutama flashi või mõnda muud sarnast programmi, et muuta veebileht ülimalt interaktiivseks. Tegelikult piisab täiesti HTMList, CSSist (soovitavalt siiski Sassist) ja javaScriptist (soovitavalt siiski jQueryst või mõnest muust javaScripti teegist). Ma tean, et paljud inimesed peavad mind hulluks sellepärast, aga nii me suudame teha veebilehe selgemaks ja kiiremaks. Animatsiooniline veebiarendus ei tähenda seda, et me peaksime tegema veebilehest mingi sügavamõttelise kunstiteose. Loomulikult, kui klient seda soovib, siis on lugu teine, aga kui kliendi sooviks on saada veebileht, mis oleks interaktiivne, siis me ei tohiks üle pingutada.

Võrrelge näiteks neid kahte veebilehte siin (mõlemad on ühelt ja samalt disainifirmalt):

  1. http://www.moodsmusic.it/
  2. http://www.andreabarbato.it/

Kumma Te valisite? Mina küll valiksin teise, sest see on selgem ja kiirem. Olgu seal on ka paar asja, mis mulle ei meeldi, aga siiski olen ma teise poolt.

Loomulikult on see artikkel minu väljavaade animatsioonilisest veebiarendusest.

Kui kellelgil tekkis huvi mida ma pean heaks animatsiooniliseks veebiarenduseks, siis siin all on paar linki:

Tulevikus räägin ma kindlasti veel animatsioonilise veebiarenduse puhtusest, aga praeguseks on enam-vähem kõik.

Milline on Teie arvamus heast animatsioonilisest veebiarendusest? Andke komentaarides teada 🙂 !

 

Senikaua olge tugevad ja kohtume juba järgmises postituses,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *