Oskus googledada?! Kas see on kasulik?

Oskus googledada?! Kas see on kasulik?

Ma arvan, et see on jällegi selline probleem, millega on kokku puutunud iga veebiarendaja/programmeerija. Tegelikult polegi see probleem (vähemalt programmeerimise poolt vaadatuna), aga kas töö juures võib googledada?

Sellele küsimusele loomulikult vastab *tüüpiline* tööandja, et ei või, sest sa peaksid juba “kõike teadma”. Aga kui töö juures tuleb ette probleeme, mida sa poleks isegi unes ette näha ja sa ei taha või ei saa abi küsida teistelt töö juures, siis kust saaks abi? Loomulikult googlest. Tegelikult ütles üks programmeerija, et talle makstakse palka googledamise eest. Nii et googeldamine ei ole patt, seda tuleks teha, tegelikult seda peab tegema, sest nii saab ligi erinevate probleemide lahendustele ning seda rohkem õpid ka sina.

Aga kas see on kasulik? Noh tegelikult andsin ma sellele küsimusele vastuse ära juba eelmises lõigus (neile kes ei lugenud: on küll kasulik), aga kuidas teha seda siiski kõige paremini?

  1. Ära googleda ühte ja samu probleeme mitu korda. Kui oled mingile probleemile lahenduse leidnud, siis jäta see lahendus meelde (vähemalt algoritm või kirjuta lahendus kuskile üles koos lisa kommentaaridega, mille lahendus see on ja kuidas see lahendatakse). See oleks nagu vea kordamine. Ma tegin vea, õppisin sellest veast ja tegin uuesti selle sama vea. Siin kehtib minu arust üks programmerimise kuldreegel –  DRY (Don’t Repeat Yourself) ära korda ennast. Leia probleemile lahendus ja jäta meelde.
  2. Loe kogu lahenduse tekst ja kood hoolikalt läbi ja vaata doce kui vaja. Ma mõtlen selle all seda, et ära lihtsalt kopeeri lahendus oma koodi (see oleks tegelikult üsnagi inetu tegu), vaid saa sellest probleemi lahendusest aru nõnda, et mõistad iga selle lahenduse nüanssi. Loomulikult ei jää kõik pisidetailid meelde, aga põhiasjad jäävad ning see aitab. Näitena võiksin tuua selle kurikuulsa stackoverflow. Jah olen näinud paljusid häid vastuseid koos heade “teooriatega”, aga tihtipeale on lihtsalt külmalt antud vastuseks realne kood probleemi lahendamiseks. See pole eriti kasulik, sest siis ei saa aru keegi, kuidas see probleem tegelikult *tagataustal* lahendati.
  3. Ära kopeeri, vaid kirjuta ümber. Jah see kõlab nõmedalt, aga see aitab sul lahendusest paremini aru saada. Lisaks lahendus salvestub paremini mällu.

Need oleksidki minu nipid ja arvamused googeldamisest. Mida sa arvad või mis nipid sul on? Anna kommentaarides teada 🙂 !

 

 

Senikaua ole tugev ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *