Minu isiklik arvamus RahaFoorumist

Minu isiklik arvamus RahaFoorumist

Ma tean, et tänane postitus on täiesti erinev ning ei lähe blogi teemaga absoluutselt kokku, aga ma mõtlesin, et annan natukene backlinke RahaFoorumile. Miks? Seda saate lugedes teada. Head lugemist!

P.S! Need, kes ootavad midagi teemaga seotud, siis ärge muretsege, olen otsustanud, et sellel nädalal tuleb välja ka üks tehniline/veebiarendusega seotud postitus.

Minu isklik arvamus RahaFoorumist

Olles alles alustav investor, siis tihtipeale tekib mul küsimusi finantsmaailma ja investeermise kohta. Kuidas see ikkagi töötab, miks just nõnda? Mis oleks praegu üks parimaid investeerimise võimalusi? Kuidas arvutada mingit x asja mingi x asja jaoks?

Kas tuleb tuttav ette? Tegelikkuses meie, investorid peame neid asju teadma, arvutused peaksid meile selged olema, ka investeerimise võimalused ning ka turust arusaamine on üks põhilisi asju.

Kui väga aus olla, siis minagi ei tea neid. Sa võib olla küsid kuidas, sest ma just väitsin, et investorid peavad selliseid asju teadma. Minu vastus on, et vabandust, ma olen alles algaja ja ei tea selliseid asju.

Siinkohal võiks ju tegelikult selle loo lõpetada. Aga ainult üks küsimus jääb. Kuidas edukad investorid alustasid? Kõik on ju algajad, kui me alustame millegagi. Nii et mis oli nendel edukatel investoritel ja inimestel, kui nad alustasid, mida näiteks teistel algajatel pole? Neil on ja olid mentorid ja infoallikad. Warren Buffetil oli Benjamin Graham, Bill Gatesil oli mentoriks omakorda Warren Buffett, Steve Jobsil oli Andy Grove ja ma arvan, et see nimekiri võib minna edasi ja edasi.

Kui küsid minu kohta, siis minu üheks (virtuaal)mentoriks on Taavi Pertman ja infoallikateks tema loodud RahaFoorum ja RahaFoorumi facebooki kommuun.

Miks just RahaFoorum ja minu arvamused põhjendatult

Ma arvan, et RahaFoorum on üks parimaid kohti, kus saavad nii algajad kui ka edasijõudnud investorid ammutada häid investeerimismõtteid ja -ideid. Miks ma just nõnda mõtlen, seda saate Te siit teada.

Järjepidevus ja aktiivsus. Jah, tõesti see on üks esimesi põhjuseid, miks mulle RahaFoorum meeldib. Blogide ja üldse selliste kommuunide suurim viga on see, et korra tehakse midagi, aga siis jälle ei tehta. Mis kõige hullem, vahel ei peeta lugejatega mingit kontakti. RahaFoorumis ma pole sellist asja näinud. Tegelikult on asi otse vastupidine. Peaaegu, et igagi väiksem infokild antakse edasi RahaFoorumi lugejatele ja kõikidele küsimustele on vastatud, kas siis blogis või kommuunis. Mulle see väga meeldib.

Usaldusväärsus ja loogilisus. Kõik lood ja artiklid on usaldusväärsed ja loogilised. Ma mõtlen selle all seda, et kõik punktid ja mõtted, mis välja on toodud on kenasti argumenteeritud ja põhjendatud. Ei ole ka sellist hämamist, kus põhiliselt öeldakse, et enne maksa ja siis räägin. Minu arust on see üks RahaFoorumi suurimaid väärtusi: tuua hea sisu kasutajatele kiire ajaga  ja seda veel tasuta.

Sisu rohkus. Kui me nüüd hakkaksime vaatama kui pikad need postitused on, siis me näeme, et sisu on küllaga (ma arvan, et üks postitus on vähemalt 1500 sõna kui mitte 2000) ja mis mind veel imestama paneb, on see, et Taavi Pertman peab lisaks sellele ka korraliku podcasti programmi ja kirjutab veel raamatuid. Kes teeb, see jõuab!

Autor on kogemuste rohke. Kui mu käest küsida, kas ma usaldan täielikult Taavit finants asjade ja ka õnnelikuse alal, siis mina vastaksin jah. Miks? Sellepärast, et ta on kogemuste rohke. Alustades sellest, et ta on omandanud ülikoolis psühholoogia eriala (tehes just bakaluarusetöö õnnelikuse kohta) ning lõpetades sellega, et Taavi on investeerimisega tegelenud juba 2005. aastast! Ärge saage valesti aru, ma ei taha panna Taavit siin mingisse jumala seisusesse, et kui Taavi ütleb, siis mina kohe teen. Loomulikult ma enne mõtlen enda peas ikka järele, kas asi tundub loogiline ja siis alles teen otsuse. Nullius in verba!

Autor on pühendunud. Kõike seda, mis ma olen üleval välja toonud ei oleks olemas ilma autorita. See näitab minu arust väga suurt pühendumust ja distsipliini. Nii et aitäh Sulle Taavi, et oled meie probleemidega tegelenud ja küsimustele vastused andnud.

Kas nõustud minu mõtetega või vaidled vastu? Anna kommentaarides teada 🙂 !

 

Senikaua olge tugevad ja kohtume juba järgmistes postitustes,

Tähelepanu eest tänades – Oliver Paljak

P.S! Kui oled huvitatud animatsioonilisest veebilehest, siis võta minuga julgelt ühendust AnsiVeebi kodulehel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *